HAKKIMIZDA

KURUMSAL GEÇMİŞİMİZ

Toprak ailesi 1981 yılında aile büyükleri tarafından kurulan şirketiyle inşaat ve turizm alanında faaliyetlerine başladı. Aile 1983 yılında KOÇ Holding’in amiral gemisi olan Arçelik bayiliğini alarak beyaz eşya ve dayanıklı tüketim ürünleri mağazalar zincirini kurdu.  

Toprak ailesinin ikinci kuşağı 2002 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere MES YAPI firmasını kurdu. MES YAPI 2003 yılında Çorlu Deri OSB’de Toprak Kürk Fabrikası’nı inşa etti. Toprak ailesi faaliyetlerine dericilik sektörünü de kattı.

2005 yılından itibaren inşaat sektöründe ki çalışmalarına hız veren MES YAPI aynı yıl Çorlu’nun en gözde yaşam projesi Semilyon Konakları’nı bölgeye kazandırdı. 2005-2017 tarihleri arasında birçok inşaat projesine imza atan MES YAPI Gebze Dilovası İMES OSB’de fabrika inşaatları, Çorlu’da konut projeleri gerçekleştirdi.

MES YAPI 2020 yılında projelendirmesi biten, Trakya bölgesinin en ayrıcalıklı projesi SEMİLYON PARK / Çorlu Konut ve Yaşam Merkezi’nin yapımına 2021 Ocak ayında başladı.

Yerelden genele, iş ve yaşam alanları üreten, üretim kalitesi ile tercih edilen bir marka olarak büyüyen MES YAPI, alışkanlıkların ötesine bakmayı başarabilen, doğa dostu, toplum mutluluğuna katkı sunan yenilikçi yaklaşımlar ile bölgenin en güvenilir inşaat markaları arasında yer alıyor

Her türlü istek, beklenti ya da öneriniz için iletişim formunu doldurun, size geri dönelim.